PSP 21 OPOLE - aktualności
DBI 2020 w świetlicy

W piątek, tuż przed feriami w szkolnej świetlicy zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie w kilku turach obejrzeli  ciekawą kreskówkę pt.: "Sieciaki"na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie. Podczas zajęć podopieczni poznali cenne informacje i podstawowe czyli sieciakowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało sieciakowe zasady oraz umowę dotyczącą korzystania z internetu zawieraną pomiędzy dzieciem a rodzicem.Uczniowie wykonali gazetkę oraz kolorowali postacie z animacji. Sieć internetowa jest fascynującym narzedziem, z którego należy korzystać w sposób bezpieczny. Dzięki przestrzeganiu zasad młodzi internauci będą bardziej bezpieczni w sieci.
Danuta Nowicka-Gogolok

Konkurs "Niemiecki to Plus"

koncert "W kole kolędujmy"2020

02.02.2020   w kościele p. w. św. Karola Boromeusza odbył się koncert kolęd pod hasłem "W kole kolędujmy". Brały w nim udział chóry szkolne i zespoły wokalne Stowarzyszenia "Opolszczyzna śpiewa" z towarzyszeniem instrumentalistów ze szkoły muzycznej. W tym roku znów kolędowaliśmy na rzecz remontu Opolskiej Katedry. Chóry wykonały 12 utworów, w tym pastorałki opolskiego kompozytora i muzyka Cezarego Cesarza oraz tradycyjne kolędy. Był to bardzo udany koncert.

DBI 2020
Wpisany przez Anna Dubiel

DZIEN BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 LUTY 2020 r.

RODZICU,

• Nie zostawiaj swojego dziecka bez nadzoru w Internecie
  • Skonfiguruj na urządzeniu tzw. „kontrole rodzicielską”
  • Sprawdzaj strony i gry z których korzysta dziecko
  • Kontroluj czas używania komputera tabletu, smartfonu
  • Zorganizuj aktywny wypoczynek
  • Wybieraj gry i programy edukacyjne odpowiednie dla wieku dziecka
  • Rozmawiaj z dzieckiem o szkodliwym wpływie Internetu

bezpieczeństwo podczas ferii

"Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych:

10 porad policjanta"

zobacz film

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Catherine       Roger

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej