świetlica
Bałwankowy konkurs plastyczny
Wpisany przez anndubi   

 

Bałwankowy konkurs plastyczny
Wprawdzie w tym roku zima do nas nie dotarła ze śniegiem, mrozem i lodem. Jednak w naszej świetlicy panuje prawdziwie zimowa atmosfera, a to za sprawą bałwankowego konkursu plastycznego.  Świetlicowe gazetki ozdabiają bałwany, które dzieci narysowały w trakcie trwania konkursu. Laureatom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Oto wyniki konkursu:
Klasa I
1 m. Nadia Chudy Ic
2 m. Kamila Bienicka Ic
3m. Natalka Marcinkowska Ia
Wyróżnienie Tymon Borysowski Ib
Klasa II
1m. Diana Pietukhova IIa
2 m. Michał Pilarski IIb
3 m. Darek Anderst IIb
Wyróżnienie Marta Palowska IIa
Klasa III, IV
1 m . Zosia Segin IIIb
2 m. Filip Janus IIb
3 m. Estera Swiderska IVb
Wyróżnienie Oriana Pikul IV a
GRATULACJE!
Danuta Nowicka-Gogolok

 

 
ZOObacz jakiego mam przyjaciela- buldogi francuskie
Wpisany przez i.Kowalska, B.Stefan   

6.03.2020r.- dziś w ramach realizacji innowacji „ZOObacz jakiego mam przyjaciela” gościliśmy dwa buldogi francuskie Docenta i Daisy. Pieski to najwspanialsi towarzysze życia Michalinki Łomagi z klasy VB. Misia przyszła z odsieczo-pomocą w postaci dwóch koleżanek z klasy: Mai Hładysz i Hani Chojnackiej. Dziewczynki pomagały przy dyscyplinie piesków, a właściwie pieska: Docencika, który był bardzo aktywny- najczulej powiedziane! Docent gościł u nas w zeszłym roku szkolnym. To przystojniak biało-kremowy, który ma niespełna rok. Niespokojna z niego dusza, wszędzie było go pełno. Nie usiedział chwili spokojnie tylko cały czas był w ruchu. Ciężko mu było nawet zrobić zdjęcie. Ostatecznie ciągle na zdjęciu gościła pupa Docenta. Ma w domu swoją ulubioną zabawkę- misia z którym zasypia. Uwielbia kurczaka w każdej postaci, suchą i mokrą karmę. Daisy to prześliczna dziewczynka, która skończyła pięć miesięcy. Szara miss jak na dziewczynkę przystało, większość czasu spędziła na kolanach Michasi. Bardzo spokojna, subtelna i kontaktowa. Można było ją głaskać bez końca, była milutka, mięciutka i wyrozumiała. Oba pieski kochają dzieci i kontakt z ludźmi. Świetnie się chowają w domku Michalinki. Wnoszą mnóstwo energii i radości w życie rodziny. Oba buldogi lubią wspólnie rozrabiać I bawić się. Śpią w legowiskach, ale pchają się też do łóżka rodziców. Uwielbiają spacery 5-6 razy dziennie. Była to wspaniała wizyta i piękna lekcja, jak zajmować się i  okiełznać dwa cudowne pieski przez wspaniała, czułą właścicielkę Michalinkę i przyjaciółki domu: Maję i Hanię. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i możliwość poznania wspaniałych piesków!Całus


 
Stop agresji
Wpisany przez Admin   

 

Od stycznia w szkolnej swietlicy odbywają się zajęcia "Stop agresji" - sztuka rozwiazywania konfliktów. Celem zajęć jest pomoc dzieciom w rozwijaniu optymalnych strategii radzenia sobie z nieprzyjemnymi uczuciami i konfliktami oraz poprawa ich umiejetnosci komunikacyjnych. Jest nim też umacnianie zaufania do siebie i nnnych oraz wzbogacanie wiedzy o sobie i innych dzieciach poprzez interakcje podczas zajęć i zabaw.Ćwiczenia dają możliwość dzieciom uświadomienia sobie swoich mocnych stron, umiejetności oraz wewnętrznych przeżyć. Na zajeciach dzieci rozmawiają o podobieństwach i różnicach między ludźmi, uczą się nazywać, rozpoznawać i wyrażać emocje. Poprzez zabawy uczą się prawidłowej komunikacji, integracji, współpracy oraz budują poczucie własnej wartości.
Danuta Nowicka-Gogolok


 

 
DBI 2020 w świetlicy
Wpisany przez Admin   

 

W piątek, tuż przed feriami w szkolnej świetlicy zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie w kilku turach obejrzeli  ciekawą kreskówkę pt.: "Sieciaki"na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie. Podczas zajęć podopieczni poznali cenne informacje i podstawowe czyli sieciakowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało sieciakowe zasady oraz umowę dotyczącą korzystania z internetu zawieraną pomiędzy dzieciem a rodzicem.Uczniowie wykonali gazetkę oraz kolorowali postacie z animacji. Sieć internetowa jest fascynującym narzedziem, z którego należy korzystać w sposób bezpieczny. Dzięki przestrzeganiu zasad młodzi internauci będą bardziej bezpieczni w sieci.
Danuta Nowicka-Gogolok

 

 
ZOObacz jakiego mam przyjaciela- spotkanie z treserem "Wilczej Szkoły"
Wpisany przez i.Kowalska, B.Stefan   

31.01.2020- dziś podczas realizacji innowacji ”ZOObacz jakiego mam przyjaciela” gościliśmy Pana Artura Błażejewskiego, który prowadzi „Wilczą Szkołę”, gdzie szkoli i tresuje psy. Przyszedł do nas z Bessi i Zuri, dwoma przeuroczymi pieskami, które wspierają policję w poszukiwaniu osób zaginionych. W towarzystwie tak dużej ilości dzieci psy początkowo czuły się dość niepewnie i były nieco zdezorientowane. Chodziły po świetlicy i poznawały nasze zapachy. Otuchy dodał im piesek Fluffy, który przed nimi był gościem naszej innowacji. Psy chodziły wokół siebie, obwąchiwały się poznając się i swoje charaktery. Pan Artur tłumaczył dzieciom w jaki sposób powinno podchodzić się do psów, gdzie je głaskać bo to lubią a gdzie nie! Kiedy się otrzepywały, Pan Artur tłumaczył nam, że w ten sposób zrzucają z siebie stres. Oba psy nie były kupione. Bessi została adoptowana. Zanim trafiła do Pana Artura miała pięciu właścicieli. Poprzedni właściciel Zuri zachorował i nie był w stanie się nią zajmować. Dziś oba psy są pod opieką Pana Artura i są bardzo szczęśliwe. Kiedy poczuły się w świetlicy swobodniej  bawiły się, włączając czasami do zabaw Fluffiego, szczekały i zaczepia[BS1] ły się nawzajem. Bessi czasami miała nas wszystkich dość. Kładła się na podłodze i odpoczywała. Upodobała sobie naszą Karolinkę. Leżała głową  jej na kolanach i co chwilę lizała ją po całej twarzy! ŚmiechZe strony psa był to wyraz niezwykłej sympatii. Panu Arturowi przekazaliśmy zebraną przez świetlicę karmę, koce i zabawki dla zwierząt ze schroniska. Nasi goście otrzymali psie smakołyki a Pan Artur otrzymał od nas piękne podziękowanie. Bardzo było nam miło gościć Was w naszej świetlicy!!!! Ogromne dzięki!Całus

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85