koło tech - inf
WAA - wykład na Uniwersytecie Opolskim

Serdecznie zapraszam na
VI Inaugurację Wirtualnej Akademii Astronomii
, która odbędzie się 19 listopada 2018 roku o godz. 11:00 w Auli A i B Uniwersytetu Opolskiego (ul. Oleska 48 przy Instytucie Fizyki UO)
Wykład Inauguracyjny wygłosi o Astronom Grzegorz Sęk
z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego
w Niepołomicach.

START zajęć WIRTUALNEJ AKADEMII ASTRONOMII

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia Wirtualnej Akademii Astronomii
w nowym roku akademickim. Zajęcia odbywają się od 1 października
w każdy poniedziałek:
- na lekcji 7 s.31 klasy młodsze
- na lekcji 8 s.30 klasy starsze

zakończenie roku akademickiego Wirtualnej Akademii Astronomii
Wpisany przez Hanna Podolak

Zapraszamy Wszystkich miłośników astronomii na V zakończenie roku akademickiego WAA, które odbędzie się
20 czerwca 2018
r. o godz. 12:00 w Auli B przy ul. Oleskiej 48 UO.  oraz wykład popularnonaukowy prof. dr hab. Andrzeja Pigulskiego
z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Pierwsi absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia WAA i tytuł astronoma Wirtualnej Akademii Astronomii.

WAA na Uniwersytecie Opolskim
Wpisany przez Hanna Podolak

11 maja 2018r. uczniowie koła Wirtualnej  Akademii Astronomii uczestniczyli w zabawach na naszym Opolskim Uniwersytecie. Po filmie w mobilnym planetarium rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy pentagramy, toczyliśmy walki robotami LEGO oraz wysłuchaliśmy wykładu pani dr Ewy Pawelec na temat podróży kosmicznych. Na koniec nagrodzeni uczniowie odebrali nagrody z konkursu plastycznego.

kliknij tutaj i zobacz jak było

WAA informuje i zaprasza
Wpisany przez WAA

W środę (dzisiaj!), ponieważ 31.01.18 to dzień (a właściwie noc) podczas której Księżyc będzie w pełni i blisko Ziemi będziemy obserwować naszego naturalnego satelitę.
O godz. 20.00 Piotr Książek wygłosi referat p.t.: "Rzecz o Księżycu".  Na wykład i obserwacje zapraszamy również pasjonatów OPOLSKIEGO NIEBA.

Trzymajmy kciuki za pogodę i zapraszamy!