Podsumowanie innowacji "Główka pracuje"
Wpisany przez Admin   

 

Podsumowanie innowacji "Główka pracuje"
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Główka pracuje - rozwijanie kreatywności dzieci w świetlicy szkolnej" w I półroczu uczniowie wykonywali różnorodne zadania edukacyjne.Były to zadania plastyczne, językowe, muzyczne, ruchowe, logiczno-matematyczne, gry i zabawy z chustą, których  celem było rozwijanie twórczości i kreatywności. Dzieci większość zadań wykonywały w zespole, grupach lub w parach, pracowały za pomocą metod aktywnych. Uczniowie  opracowywali  i rozwiązywali skomplikowane labirynty, gry matematyczne, tworzyli obrazy z włóczki, ilustracje za pomocą rozlanego tuszu, postacie z odbitek z warzyw i owoców, kompozycje z kółek, pismo obrazkowe, archipelag z własnych wysp, magiczne drzewko marzeń oraz herby.Podopieczni rozwijali również sprawność językową poprzez ciekawe zabawy językowe : wymyślali nowe nazwy przedmiotów, układali zdania rozwiniete na podstawie zestawów obrazków, układali historyjki wg. otrzymywanych kartoników, układali jadłospisy wg. potraw w tym samym kolorze, bawili się w zabawy słowno-skojarzeniowe.Dzieci także komponowały muzykę za pomocą instrumentów, naśladowały zjawiska pogodowe i emocje. Ponadto bawiły się przy muzyce wymyślając własne tańce i zabawy. Uczniowie współpracowali ze sobą podczas zabaw z chustą Klanzy oraz przy rozwiązywaniu zadań.
Danuta Nowicka-Gogolok

 

GALERIA ZDJĘC