PDF Drukuj Email
Wpisany przez Romualda Krężałek-Leszczyńska   

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać
z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

 

Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”. Kartę przyznaje prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Miejsce Opole – Ratusz. Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl (KLIKNIJ)