PSP 21 OPOLE - aktualności
Orzymaliśmy certyfikat ZACZYTANA SZKOŁA
Wpisany przez Admin   

Do Ogólnopolskiego Konkursu ZACZYTANA SZKOŁA zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie przystąpiliśmy 19 marca 2019 r. i realizowaliśmy zadania przewidziane regulaminem do 28 października 2019 r.

Więcej…
 
"Brzechwa Dzieciom"
Wpisany przez Iwona Najdek   

Dzisiaj w naszej szkole odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczno -Recytatorski"Brzechwa Dzieciom".Jak co roku gościliśmy wspaniałych artystów-uczniów klas I-III z 13 opolskich szkół podstawowych.Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:plastycznej i recytatorskiej.Uczniowie klas I i II przygotowali prace plastyczne, których tematem był znaczek pocztowy, zawierający postacie z utworów Jana Brzechwy.Uczniowie klas III zaprezentowali się ze wspaniałymi recytacjami,do których przygotowany został strój, zgodny z treścią deklamowanego wiersza.Tegoroczny konkurs był pełen wspaniałych wrażeń i emocji.Komisja jednogłośnie wyłoniła następujących laureatów:

Więcej…
 
Szkoła do hymnu 2019
Wpisany przez Admin   

Nasza szkoła w piątek, 8 listopada o godz. 11:11 wzięła udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wspólnie odśpiewali hymn w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.


 
"Podziel się zabawką"
Wpisany przez B.Stefan, I.Kowalska   

Drodzy Rodzice i Uczniowie PSP 21 klas I-VIII !!!!

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję „Podziel się zabawką”. Zbieramy zabawki, gry, puzzle, książki, przybory szkolne i słodycze dla dzieci z ubogich rodzin. Wręczenie Waszych darów i upominków nastąpi podczas „Wigilii dla samotnych i bezdomnych”.  Akcja trwa do dnia 05.12.19 roku. Przyniesione rzeczy prosimy pozostawić w świetlicy szkolnej. Liczymy na Wasze dobre serca i szczodrość :-).
Dziękujemy!!!!

„Wigilia dla samotnych i bezdomnych” organizowana jest przez ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego pod patronatem Biskupa Ordynariusza, Wojewody Opolskiego         i Marszałka Województwa.


 
Pierwsza miłość-internetowe love spektakl
Wpisany przez Admin   

 

W piątek 15.11.2019r. nasza klasa 5d była na spektaklu pt."Pierwsza miłość-internetowe love". Spektakl odbył się w Xaverianum przy ul. Czaplaka. Była to opowieść o dziewczynie, która poznała chłopaka przez internet. Poprzez codzienne rozmowy na 'chacie' internetowym zakochali się w sobie. Wcześniej nigdy nie poznali się w prawdziwym życiu. Pewnego dnia postanowili się w końcu zobaczyć. Umówili się w parku. Znakiem rozpoznawczym dziewczyny miała być czerwona torebka. W dniu spotkania doszło do pomyłki. Przyjaciółka naszej bohaterki postanowiła pójść razem z nią na to spotkanie. Chciała, aby jej koleżanka była bezpieczna, gdyż nie powinna umawiać się sama z osobami z internetu. W czasie spotkania koleżanka bohaterki ubrała jej torebkę. Przez to chłopak myślał, że to jest ta dziewczyna, z którą się umówił. Po dłuższej rozmowie wyszło na jaw, że dziewczyna z którą się umówił to nie jest ta właściwa. Chłopak się zdenerwował i z zemsty(po tym jak główna bohaterka Julia go rzuciła) 'zhakował' jej komórkę w komputerze i nagrał ją jak się przebierała. Dziewczyna przed północą musiała znaleźć pliki filmu w pewnej aplikacji "Avatar chat-pałac rozmów", aby nie dostały się do sieci. Sprawa trafiła na policję i w końcu udało się złapać chłopaka. Podsumowując, ta historia pokazała nam, żeby nie ufać nieznanym osobom, a szczególnie poznanym przez internet. Spektakl był ciekawy i pouczający."
Antosią Borek 5d

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 220

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Catherine       Roger

Cookies

Ta strona stosuje pliki cookies.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej