PSP 21 OPOLE - aktualności
wyjście klasy 5 b do teatru
Wpisany przez Admin   

17 grudnia uczniowie klasy 5b wybrali się do Teatru Lalki i Aktora. Oglądaliśmy przedstawienie pt. „Mr Scrooge”, oparte ma motywach  „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Byliśmy świadkami moralnej przemiany skąpca, który pod wpływem przerażających wizji z zaświatów staje się szczodrym człowiekiem. Po spektaklu braliśmy udział w lekcji jasełkowej, w trakcie której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat świąt Bożego Narodzenia, m.in. kto odegrał kluczową rolę w tradycji budowania szopek oraz co oznacza słowo jasło. 
SUKCES JULKI HENZLER
Wpisany przez Sylwia Zaskórska   

11 grudnia odbył się finał XX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poświęconego w tym roku poezji Jerzego Lieberta. Julia Henzler z klasy VIIa zajęła

w tym konkursie I miejsce. Recytacją niezwykle trudnego tekstu pt. "Pieśń o zagładzie" Julka pokonała kilkunastu uczestników konkursu z całego województwa.

GRATULACJE !!!

 
Marzycielska Poczta
Wpisany przez Admin   

 

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do bardzo ciężko chorych dzieci z całej Polski. W ramach tej akcji uczniowie naszej świetlicy własnoręcznie i z dużym zaangażowaniem wykonali piękne pocztówki oraz napisali serdeczne listy do niepełnosprawnych dzieci. Mamy nadzieję, że listy i kartki dadzą dzieciom siłę do walki z chorobą oraz przyniosą dużo radości i uśmiechu adersatom.

Danuta Nowicka-Gogolok

 

 
Andrzejki 2019
Wpisany przez Admin   

Andrzejki

Kocha, lubi, szanuje,
nie chce, nie dba, żartuje,
w myśli, mowie, sercu,
na ślubnym kobiercu!

W dniu 29.11.19r. odbyły się szkolne andrzejki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Każda klasa mogła przyjść do „pokoju wróżb i przepowiedni”. Zainteresowane osoby mogły poznać imię przyszłego męża/ żony. Odbyło się wróżenie z kart, z magicznej kuli i kości. Były też „magiczne liczby”, „wróżby z garnuszkami” oraz „wymowne inicjały”. Zabawa przebiegła w przyjemnej atmosferze wróżb i magii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia…


 
Chemikołajki 2019
Wpisany przez Admin   

Dnia 03.12.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Chemikołajki”, przygotowane przez uczennice z Koła Chemicznego.  Warsztaty miały na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problem nadmiary papieru. Tematem przewodnim warsztatów był papier , jego właściwości i recykling(które miały na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej właściwości papieru i recyklingu) W warsztatach udział wzięli uczniowie klas I-III. - prezentacja „Papierowe doświadczenia”. Uczniowie młodszych klas samodzielnie, pod czujnym okiem opiekuna Koła Chemicznego  i starszych koleżanek z Koła przeprowadzali eksperymenty, posługiwali się prostym sprzętem laboratoryjnym.
Doświadczenia: 
- Rozkwitający kwiat
- Kolorowe drogi
- Rozdzielanie mieszaniny mąki z wodą
- Wykrywanie skrobi w papierze


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 220

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Catherine       Roger

Cookies

Ta strona stosuje pliki cookies.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej