PSP 21 OPOLE - aktualności
sukcesy sportowe 2019
Wpisany przez Admin   

Sukces sportowy! - nasza drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w Mistrzostwach Opola w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Gratulujemy!


 
Święto Niepodległości 2019
Wpisany przez Admin   

Co roku w listopadzie, w naszej szkole,  czcimy jedno  z największych wydarzeń w naszej historii odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  Nasze wspólne świętowanie to hołd dla wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę.  Poprzez śpiewane pieśni ( klasa 5d i 7c), recytację wierszy ( P. Kurowski - 5d i M. Kozakiewicz- 5d)  oraz prezentacje multimedialne i profesjonalną konferansjerkę Margo Łykowską i M. Mathę  uczciliśmy  101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękuję Wszystkim Uczniom PSP 21 w Opolu za wzorową postawę na szkolnej uroczystości.


 
spektakl pt. „Trzej Muszkieterowie”
Wpisany przez Admin   

W środę 13 listopada klasa V c obejrzała spektakl pt. „Trzej Muszkieterowie” w Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl był ciekawy, ponieważ niezwykle umiejętnie połączono szybkie zwroty akcji, intrygi, pojedynki, humor,  z przyjaźnią, przygodą, uczuciami i popisami szermierskimi. Aktorzy zamieniali się rolami, co wpływało na zainteresowanie i bardzo pozytywne reakcje widzów. 
Szkoła Pamięta 2019
Wpisany przez K. Płaskoń   

W dniach 29.10.2019 r. – 08.11.2019 r. PSP 21 włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Uczniowie ze szkolnej świetlicy odwiedzili groby osób cenionych i zasłużonych dla Opola: Edmunda Osmańczyka- publicysty, poety, politologa i senatora RP, posła na Sejm Ziemi Opolskiej; Jana Kropidły, metropolity gnieźnieńskiego, dominikanina, syna Bolka III Opolskiego i księżniczki Anny; księdza Stefana Baldego; księdza Edwarda Kucharza. Zapalili znicze przy "Tablicy Papieskiej" poświęconej Janowi Pawłowi II, który uważany jest za współtwórcę Uniwersytetu Opolskiego, przy Pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego - Opolskiej Nike oraz przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki. Groby i lokalne miejsca pamięci odwiedzili również uczniowie z klas III a, III b, IV b i V b. Uczniowie porządkowali groby, zapalili znicze.

Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę upamiętniającą osoby zasłużone dla Opola i kraju. Gazetka poświęcona pamięci osób zasłużonych dla społeczności powstała też w klasie historycznej.

6 listopada 2019 r. z uczniami klas VI a i VI b spotkał się Pan Hieronim Marysiak, który wraz z rodziną przez 6 lat był zesłany na Syberię. Opowiadał o swoim trudnym życiu w Kazachstanie i sytuacjach, które wpłynęły na jego dalsze losy. Była to bardzo ciekawa i wzruszająca lekcja historii.

GALERIA ZDJĘĆ


 
spotkania (nie)możliwe - warsztaty
Wpisany przez Admin   

W poniedziałek 28 października klasa Va uczestniczyła w warsztatach „SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Zajęcia prowadziła aktorka Anna Wieczorek. Warsztaty polegały na analizie wybranych postaci literackich poprzez rozmowę w oparciu o techniki teatralne. Każdy uczeń miał za zadanie wcielić się w wybraną postać, uwzględniając cechy tego bohatera i w formie etiudy teatralnej przedstawić go w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Następnie uczniowie zestawiali ze sobą „przeciwnych” bohaterów, tworząc tzw. „spotkania niemożliwe”, w których bohaterowie spotykają się w nowym świecie i tworzą nowe dialogi. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 217

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Catherine       Roger

Cookies

Ta strona stosuje pliki cookies.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej