PSP 21 OPOLE - aktualności
szkoła nocą 2020
Wpisany przez Admin   

Szkoła Nocą  - 31 stycznia 2020

31 stycznia 2020r uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w imprezie "Szkoła nocą". W ramach imprezy mogliśmy uczestniczyć w wykładzie z fizyki "Jak zmienia się gęstość?". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po raz pierwszy mieliśmy karaoke. W escape room uczniowie rozwiązywali zagadkę "jak dojść do światła?". Podczas zajęć z chemii mogliśmy zauważyć rozszerzalność wody w papierze oraz wykryć skrobię. Na zajęciach z biologii składaliśmy szkielet człowieka oraz układaliśmy jego narządy wewnętrzne. Na matematyce budowaliśmy bryły przestrzenne, a na fizyce mieliśmy doświadczenia ze światłem, nurkami Kartezjusza, soczewkami i ciekłym azotem. Zajęcia z języków obcych były prowadzone metodą CLT - była aktywna nauka przez zabawę, logisteck, rzut do celu. Bardzo nam się podobało!!!

galeria zdjęc

 
X Szkolny Koncert Zimowy
Wpisany przez J. Kot   

Jubileuszowy X Szkolny Koncert Zimowy odbył się 23.01.2020 r. w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Występy młodych artystów zachwyciły widownię, a Zespół Camerton  pod kierunkiem Pani Marii Przebindowskiej  porwał do wspólnego śpiewania całą salę. W czasie koncertu odbyła się licytacja obrazów i piłek. Po raz drugi licytowaliśmy na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu. Dzięki otwartości serc i hojności Naszych Kochanych Rodziców dla najbardziej potrzebujących małych pacjentów zebraliśmy 2800zł .

Z całego serca dziękujemy darczyńcom za otwarte serce.
Zobaczcie zdjęcia!

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Razem na święta”
Wpisany przez Admin   

Przed świętami Bożego Narodzenia cała szkolna społeczność aktywnie włączyła się w akcję MEN „Razem na święta”. Otrzymaliśmy dyplom od Ministra Edukacji Narodowej Pana  Dariusza Piontkowskiego. Uczniowie szkoły wzięli udział  w akcji ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego pod patronatem Biskupa Ordynariusza, Wojewody Opolskiego i Marszałka Województwa. „Podziel się zabawką”. Przekazali zabawki, gry, puzzle, książki, przybory szkolne i słodycze dla dzieci z ubogich rodzin. W projekcie „Marzycielska poczta” wykonali kilkadziesiąt kartek świątecznych z życzeniami zdrowia dla chorych dzieci. Przygotowali kartki świąteczne i obdarowali nimi pacjentów opolskiego hospicjum. Zebrali również karmę dla zwierzaków w schronisku. Wszystkim uczniom o wielkim sercu dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni.

 
Podsumowanie innowacji "Główka pracuje"
Wpisany przez Admin   

 

Podsumowanie innowacji "Główka pracuje"
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Główka pracuje - rozwijanie kreatywności dzieci w świetlicy szkolnej" w I półroczu uczniowie wykonywali różnorodne zadania edukacyjne.Były to zadania plastyczne, językowe, muzyczne, ruchowe, logiczno-matematyczne, gry i zabawy z chustą, których  celem było rozwijanie twórczości i kreatywności. Dzieci większość zadań wykonywały w zespole, grupach lub w parach, pracowały za pomocą metod aktywnych. Uczniowie  opracowywali  i rozwiązywali skomplikowane labirynty, gry matematyczne, tworzyli obrazy z włóczki, ilustracje za pomocą rozlanego tuszu, postacie z odbitek z warzyw i owoców, kompozycje z kółek, pismo obrazkowe, archipelag z własnych wysp, magiczne drzewko marzeń oraz herby.Podopieczni rozwijali również sprawność językową poprzez ciekawe zabawy językowe : wymyślali nowe nazwy przedmiotów, układali zdania rozwiniete na podstawie zestawów obrazków, układali historyjki wg. otrzymywanych kartoników, układali jadłospisy wg. potraw w tym samym kolorze, bawili się w zabawy słowno-skojarzeniowe.Dzieci także komponowały muzykę za pomocą instrumentów, naśladowały zjawiska pogodowe i emocje. Ponadto bawiły się przy muzyce wymyślając własne tańce i zabawy. Uczniowie współpracowali ze sobą podczas zabaw z chustą Klanzy oraz przy rozwiązywaniu zadań.
Danuta Nowicka-Gogolok

 

GALERIA ZDJĘC

 
bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
Wpisany przez Admin   

"Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych:

10 porad policjanta"

zobacz film

https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 220

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Catherine       Roger

Cookies

Ta strona stosuje pliki cookies.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej