PSP 21 OPOLE - aktualności
"Żyj w trzeźwości człeku"
Wpisany przez Administrator   

Dla klas IV-VI aktorzy zaprezentowali spektakl pt."Żyj w trzeźwości człeku", który uświadomił naszym uczniom zagrożenia związane z piciem alkoholu, nikotynizmem, przemocą w szkole i domu. Apelując do odwagi i myślenia o swojej przyszłości przedstawiono losy różnych bohaterów. Sceny przeplatane piosenkami, ukazały historie różnych ludzi.

Więcej…
 
"Poranek z książką"
Wpisany przez Jolanta Nowicka   

24.11.2014 r. "Koszmarny Karolek i  nieznośna niania" F.Simon, książka opowiada o Koszmarnym Karolku, który ma głowę pełną pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy  z klasy. Czy chcielibyście dowiedzieć się:
- jak zebrać w Halloween mnóstwo słodyczy, w ogóle nie wychodząc z domu?
- jak ujarzmić nieznośną nianię?
Jeżeli tak, to sięgnijcie do cyklu książeczek o przygodach Koszmarnego Karolka!!!Całus

 
Turniej Ortograficzny Listopad
Wpisany przez Aneta Chuchmacz   

Witajcie uczestnicy Turnieju Ortograficznego klas I-III
W tym tygodniu następna rozgrywka!!! Klasy II zmierzą się ze zmiękczeniami, natomiast uczniowie klas III pracują z "ó" niewymiennym.

Klasy II - jesienią, ćwierkanie, dzięcioł, siedziała, Baśka, ciocia, sierpień, słońce, miesiące, świcie...
Klasy III - żółty, rózga, wróbel, góra, krótki, chór, jaskółka, źródło, wróżka, róża...

Życzymy powodzenia....

 
Klub Bezpiecznego Puchatka w kl. I B - dziecko jako pasażer
Wpisany przez Beata Stefan   

24.11.2014r. - na dzisiejszych zajęciach pierwszaki z klasy IB dowiadywały się, jak korzystać z komunikacji miejskiej oraz jak bezpiecznie do szkoły dojechać samochodem. Szczegółowo omawialiśmy wszystkie zasady dotyczące zachowania się i bezpieczeństwa na przystanku autobusowym, w autobusie oraz w samochodzie osobowym. Uczniowie zwracali uwagę na szereg niebezpieczeństw wynikających z nieuwagi, które mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu dzieci. Kulturalne zachowania ćwiczyliśmy w zabawach: w autobusie- jak wsiadać, jak poruszać się po autobusie, kiedy wszystkie miejsca są zajęte, kiedy autobus jest pusty i jak z niego bezpiecznie wysiadać.

Więcej…
 
"Słoneczka" z PP 28 w świetlicy szkolnej
Wpisany przez Beata Stefan   

25.11.2014r.- dziś odwiedziła nas grupa " Słoneczek" z Publicznego Przedszkola nr 28. Tradycyjnie rozgrzewaliśmy nasze ręce i nogi, kości i stawy do czerwoności w zabawach tanecznych przy muzyce.Wstyd Przedszkolaki poruszały się cudownie w rytm muzyki, zapamiętali każdą z zabaw i tańczyli  bez najmniejszego potknięcia. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na aktywność twórczo- plastyczną. Dziś nasi goście wyklejali Mikołaje, ponieważ Mikołaj tuż, tuż.

Więcej…
 
Impresariat Artystyczny Teatr z Krakowa
Wpisany przez Administrator   

20 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole w ramach "Miesiąca profilaktyki" Impresariat Artystyczny Teatr z Krakowa, który w przystępny sposób, w bajkowej formie opowiedział naszym uczniom o niebezpieczeństwach współczesnego świata. Interaktywna zabawa dla dzieci z elementami profilaktyki,

Więcej…
 
Lekcja sałatkowa
Wpisany przez Mariola Rucińska   

Już kolejna klasa miała „Lekcję sałatkową” na lekcji matematyki z p. Mariolą Rucińską. Uczniowie ważyli owoce, podliczali wagę całej sałatki, poznawali jednostki masy, obierali,  kroili, mieszali i na koniec zjadali wykonaną przez siebie sałatkę owocową. Przednia zabawa i nauka, a jak smakowało!!!. Promujemy zdrową żywność!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 101

SZKOLNA ADOPCJA EDUKACYJNA

Inousa     Roger

Cookies

Ta strona stosuje pliki cookies.
Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
dowiedz się więcej

Logowanie